Baş Konsul Gürcüstan Beynəlxalq Sərmayəcilər Assosiasiyasınin baş katibi ilə görüşdü
7 mart 2016-cı il tarixində Baş Konsul Rəşad İsmayılov Gürcüstan Beynəlxalq Sərmayəcilər  Assosiasiyasınin baş katibi Osman Çalışkan ilə görüşü keçirilmişdir. Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər geniş müzakirə edilmişdir.
Gürcüstan Beynəlxalq Sərmayəcilər  Assosiasiyası - müstəqil, qeyri-hökumət, siyasi olmayan və qeyri-kommersiya olan bir təşkilatdır.
Gürcüstan Beynəlxalq Sərmayəcilər  Assosiasiyası 14 iyul 2009-cu ildə yaradılmısdır. Hal-hazırda, BİA Gürcüstanda investorların ən böyük bir təşkilatıdır. Assosiasiya fəaliyyətinin əsas istiqaməti – üzvlərinin ortaq maraqları əsasında mövcud olan məsələlərin başqa şirkətlər ilə həlli yolunu tapmaqdır. BİA müxtəlif biznes sektorlarını təqdim etməkdədir, - belə ki, toxuculuq sənayesi, qida məhsullarının istehsalı, tikinti-inşaat və tikinti materialları, bank işi və maliyyə, sığorta, mehmanxana işi və digər sahələr.

The Consul General met with the Secretary General of Georgian International Investors Association.
On 7 March 2016 The Consul General Rashad Ismayilov met with the Secretary General of Georgian International Investors Association Osman Chalishkan. At the meeting the sides widely discussed issues of mutual interests.
The Georgian International Investors Association is independent, non-govermental, non-politica l,non-profit organization.
The Georgian International Investors Association was established on 14 July 2009.Currently, IIA is one of the biggest organization of the investors in Georgia. The main activity of the Association is finding solutions with the other companies on the basis of common interest of its members. IIA offers various business sectors- so that the textile industry, food production, construction and building materials, banking and finance, insurance, hotel business and other areas.