08 noyabr 2016 –cı il tarixində Batumi şəhər Meriyasının aparatında Azərbaycanın Batumi səhərindəki Baş Konsulu Rəşad İsmayılov və Batumi şəhərinin meri Giorgi Yermakov arasında görüş keçirilib.
Baş konsul Rəşad İsmayılov , Batumi şəhərinin merinə Azərbaycan ilə Gürcüstan  arasında əlaqələr barədə məlumat verib.Rəşad İsmayılov  həmcinin, Azərbaycan Respublikasının Naxçıvan və Gürcüstanın Batumi şəhərləri arasında “Qardaşlıq və əməkdaşlığa dair Memorandum”dan sonra  hər iki region arasında siyasi,iqtisadi,turizm əlaqələrin inkişaf etdiyini vurğulayıb. Yaxın zamanda Batumi şəhəri ilə iqtisadi və mədəni sahədə əməkdaşlıq imkanlarına, bu şəhərdə Azərbaycan mədəniyyətinin təbliği məqsədilə müxtəlif tədbirlərin keçirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonda tərəflər ikitərəfli əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilə biləcək layihələr ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

On November 8, 2016 Consul General of the Republic of Azerbaijan Rashad Ismayilov met with the mayor of Batumi city Georgi Yermakov in Batumi City Hall.
Rashad Ismayilov gave an  information to the mayor of Batumi city about the bilateral relations between Azerbaijan and Georgia. He also stressed that after the “Brotherhood and Cooperation Memorandum” between Nakhchivan and Batumi cities political, economic and tourism relations are developing between two regions. It was said that in the near future various events would be held for improving economic and cultural cooperation with the city of Batumi and popularize Azerbaijani culture in this city.
In the end of meeting the sides exchanged views on the projects that could be carried out in framework of bilateral cooperation.