Türkiyə Respublikasında fəaliyyət göstərən “İmperial” xəstəxanasının Batumi şəhərində filialının açılış mərasimi keçirilib.
14.04.2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki Baş konsulu Pərviz İsmayılzadə “Divan” oteldə keçirilən “İmperial” xəstəxanasının Batumi şəhərindəki filialının açılışında iştirak etmişdir.
Tədbirdə Acarıstan Muxtar Respublikasının Sağlamlıq və Sosial Müdafiə naziri Zaal Mikeladze, Türkiyə Respublikasının Batumi şəhərindəki Baş konsul vəkili Oğuzhan Gönültaş, “İmperial” xəstəxanasının rəhbəri Hüseyn Qoç və digər hökumət nümayəndələri iştirak etmişlər.
Açılış mərasimində rəmzi qırmızı lent Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki Baş konsulu Pərviz İsmayılzadə və digər rəsmi qonaqlar tərəfindən kəsilmişdir.
Qeyd etmək lazımdı ki, “İmperial” xəstəxanası 11 ildən artıqdır ki, Türkiyənin Trabzon şəhərində fəaliyyət göstərir.

The Turkish hospital “Imperial” hosted the event to celebrate the opening of its new branch in Batumi,Georgia.
Consul General of the Republic of Azerbaijan in Batumi Parviz Ismayilzade participated in the opening event of "Imperial" hospital in Batumi, located at "Divan" Hotel on 14.04.2018.
The event was attended by The Minister of Health and Social Security of the Adjara Autonomous Republic, Zaal Mikeladze, Official representative of the consulate general of the republic of Turkey in Batumi , Oguzhan Gonultas, Head of Imperial Hospital, Huseyin Koc and other government officials.
The symbolic red ribbon at the opening ceremony was cut by Consul General of the Republic of Azerbaijan in Batumi Parviz Ismayilzade and other official guests.
It should be noted that "Imperial" hospital has been operating in Trabzon, Turkey for more than 11 years.