2022-ci ildə Qətər Dövlətində təşkil ediləcək Futbol üzrə Dünya Çempionatının keçirildiyi tarixlərdə çempionatla bağlı Qətər Dövlətinə səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikasına gəlmək istəyən əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
Gürcüstanın “AdjaraTV12” televiziyasında “Şuşa İli”nə həsr olunmuş xüsusi veriliş yayımlanıb
Azərbaycanlı gənclər Batumidə “Musiqili gecə” adlı konsertdə çıxış ediblər
“Buta airways” şirkəti iyunun 3-dən Gürcüstanın Batumi şəhərinə uçuşlara başlayıb.
Gürcüstanın Batumi şəhərində Azərbaycan Respublikasının Baş Konsulluğunun təşkilatçılığı və dəstəyi ilə “Şeraton Batumi” mehmanxanasında  Ulu öndər H.Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümü və 28 May-Müstəqillik Günü münasibətilə rəsmi tədbir keçirilmişdir.
COVİD-19 pandemiyası ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına giriş-çıxışına icazə verilən ölkələrin siyahısı
“Xüsusi karantin rejiminin müddətinin uzadılması və bəzi məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı tədbirlər barədə” Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2021-ci il 26 may tarixli 151 nömrəli Qərarında dəyişiklik edilməsi haqqında
2022 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı
“Qazetiajara” qəzetində ümummilli lider Heydər Əliyev haqqında geniş material dərc olunub
Xüsusi karantin rejiminin müddətinin uzadılması və bəzi məhdudiyyətlərin aradan qaldırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər barədə
Azərbaycan Respublikasının Gürcüstandakı Səfirliyi və Batumi şəhərindəki Baş Konsulluğunun Ukraynadan təxliyə olunan və Gürcüstan ərazisindən Azərbaycana qayıtmaq istəyən vətəndaşlarımıza müraciəti
Batumidə Xocalı soyqırımının 30-cu ildönümü ilə bağlı anım tədbiri keçirilmişdir.
Azərbaycanın Batumidəki Baş konsulluğunda 27 sentyabr- Anım Günü ilə əlaqədar tədbir keçirilib.