ᲞᲠᲔᲡ - ᲠᲔᲚᲘᲖᲘ 02 mart 2026
2026 წლის 25 თებერვალს, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის გენერალურ საკონსულო ქ.ბათუმში, გაიმართა შეხვედრა გენერალურ კონსულ ფუად აზიზოვსა და აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში მოქმედი რადიო აჭარის თანამშრომლებს, ილია შავიშვილსა და ქალბატონ თეონა ზედანიას შორის.
2026 წლის 25 თებერვალს, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის გენერალურ საკონსულო ქ.ბათუმში, გაიმართა შეხვედრა გენერალურ კონსულ ფუად აზიზოვსა და აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაშ მოქმედი რადიო აჭარის თანამშრომლებს, ილია შავიშვილსა და ქალბატონ თეონა ზედანიას შორის.
შეხვედრის დროს ორგანიზატორებმა აღნიშნეს, რომ ისინი გეგმავენ შემდეგი ფესტივალის „Music From Batumi“ ორგანიზებას საერთაშორისო დონეზე, რომელიც 2026 წლის აგვისტოში გაიმართება. გენერალურმა კონსულმა გამოთქვა მზადყოფნა, ფესტივალის ფარგლებში საჭირო მხარდაჭერა გასწიოს. და ბოლოს, შეხვედრა ურთიერთმადლობის გამოხატვით დასრულდა.

On 25 February 2026, a meeting was held at the Consulate General of the Republic of Azerbaijan in Batumi between Consul General Fuad Azizov and representatives of “Radio Ajara” operating in the Autonomous Republic of Adjara, Georgia, Ilia Shavishvili and Ms. Teona Zedania.
During the meeting, the organizers noted that they plan to organize the next “Music From Batumi” festival at the international level which will be held in August 2026.
The Consul General expressed his readiness to provide the necessary support within the framework of the said festival.