Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Gürcüstanın Baş naziri Giorgi Kvirikaşvili ilə görüşüb
Gürcüstanda rəsmi səfərdə olan xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov bu ölkənin Baş naziri Giorgi Kvirikaşvili ilə görüşüb.
Görüşdə Cənub Qaz Dəhlizinin mühüm strateji xarakter daşıdığı qeyd olundu və bu istiqamətdə həyata keçirilən regional layihələrin əhəmiyyəti, eləcə də tərəflər arasında mövcud olan fəal əməkdaşlıq xüsusi vurğulandı.
Baş nazir Giorgi Kvirikaşvili Bakı-Tbilisi-Qars dəmir yol xəttinin Gürcüstan hissəsinin inşasının gedişatı barədə məlumat verərək, layihənin vaxtında başa çatdırılacağına ümidvar olduğunu bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycanla Gürcüstan arasında əlaqələrin strateji xarakter daşıdığını və bu münasibətlərin yüksələn xətt üzrə getdiyini qeyd etdi.
Görüşdə iki ölkə arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi və bu xüsusda Hökumətlərarası birgə komissiyanın fəaliyyətinin intensivləşdirilməsi məsələsi müzakirə edildi.
Birgə mühüm infrastruktur layihələrinin həyata keçirilməsi və qarşılıqlı sərmayələrin qoyulmasının vacibliyi qeyd olunan görüşdə, SOCAR-ın Gürcüstandakı uğurlu fəaliyyəti və gördüyü işlər təqdir edildi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Giorgi Kvirikashvili, Prime Minister of Georgia
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Giorgi Kvirikashvili, Prime Minister of Georgia within his official visit to this country.
At the meeting strategic nature of Southern Gas Corridor was stressed and importance of regional projects being carried out to this end, as well as existing active cooperation between the two countries were highlighted.
Prime Minister Giorgi Kvirikashvili informed about the progress of the construction of the Georgian section of Baku-Tbilisi-Kars railway line and expressed his hopes for completion of the project on time.
Minister Elmar Mammadyarov stressed the strategic nature of relations between Azerbaijan and Georgia and underlined that the development of these ties are in progress.
During the meeting development of economic-trade relations between the two countries and intensifying the activity of the joint intergovernmental commission in this regard were discussed.
Implementation of joint main infrastructure projects and importance of mutual investments were also mentioned and successful activity and works of SOCAR in Georgia were commended.