05 fevral 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Batumidəki Baş konsulu Fuad Əzizov ilə Acara TV və Radio İctimai Yayımın direktoru İrakli Kikvadze arasında görüş keçirilmişdir.
Görüş zamanı baş konsul Fuad Əzizov İrakli Kikvadzeni Acara TV və Radio Kanalının direktoru vəzifəsinə təyin olunması münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik etmiş, ona bu məsul vəzifədə və gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulamışdır. Baş konsul media sahəsində obyektivliyin və peşəkarlığın əhəmiyyətini vurğulamış Acara TV və Radio kanalının regionda mühüm informasiya mənbəyi kimi rolunu qeyd etmişdir.
İrakli Kikvadze göstərilən diqqət xoş sözlərə görə təşəkkürünü bildirmişdir. O, rəhbərlik etdiyi Acara TV və Radio kanalının fəaliyyəti barədə məlumat verərək, qurumun müasir texniki imkanlara malik olduğunu və müstəqil media prinsipləri əsasında fəaliyyət göstərdiyini qeyd etmişdir. Daha sonra əməkdaşlıqdan məmnunluğunu ifadə etmiş, bu əməkdaşlığın gələcəkdə daha da genişləndirilməsində maraqlı olduğunu xüsusi ilə vurğulamışdır.
Görüş qarşılıqlı hörmət, səmimi fikir mübadiləsi və gələcək əməkdaşlıq niyyətlərinin ifadə olunması şəraitində keçmiş və qarşılıqlı təşəkkürlə yekunlaşmışdır.

Press release 06 February 2026
On 05 February 2026, a meeting was held between Fuad Azizov, the Consul General of the Republic of Azerbaijan in Batumi, and Irakli Kikvadze, Director of Acara TV and Radio Public Broadcasting.
During the meeting, Consul General Fuad Azizov sincerely congratulated Irakli Kikvadze on his appointment as Director of Acara TV and Radio Channel and wished him success in this responsible position and in his future activities. The Consul General emphasized the importance of objectivity and professionalism in the media sphere and noted the role of Acara TV and Radio Channel as an important source of information in the region.
Irakli Kikvadze expressed his gratitude for the attention and kind words shown. He provided information about the activities of Acara TV and Radio Channel under his leadership, noting that the organization is equipped with modern technical facilities and operates on the basis of independent media principles. He then expressed satisfaction with the cooperation and especially emphasized his interest in further expanding this cooperation in the future.
The meeting took place in an atmosphere of mutual respect, sincere exchange of views, and the expression of intentions for future cooperation, and concluded with mutual thanks.