R.İsmayılovun Kutaisi şəhərinin Meri ilə görüşü olub
Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki Baş Konsulu Rəşad İsmayılov Baş konsulluğun konsulluq dairəsinə daxil olan İmereti regionunun mərkəzi, Gürcüstanın ikinci böyük şəhəri, Kutaisi şəhərinə səfər etmişdir.
Səfər zamanı Baş konsul Kutaisi şəhərinin Meri Şota Murgulia ilə görüş keçirmişdir. Səmimi şəraitdə keçən görüş zamanı Baş konsul Respublikamızda aparılan daxili və xarici siyasət, dost və qonşu Gürcüstanla ikitərəfli münasibətlər barədə cənab Merə ətraflı məlumat vermişdir.
Azərbaycan Respublikasının Gəncə şəhəri ilə Gürcüstanın Kutaisi şəhərinin qardaşlaşmış şəhər olduğu qeyd edən Baş Konsul iki şəhər arasında bütün sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin zəruriliyi vurğulamışdır.
Kutaisi şəhərinin Meri ətraflı məlumatlar üçün təşəkkürünü bildirmiş və öz növbəsində Kutaisi şəhərinin tarixi, qədim mədəniyyət abidələri, qədim məskənləri, turistik əraziləri haqqında geniş məlumat vermişdir.

R.Ismayilov met with the mayor of Kutaisi
Rashad Ismayilov The Consul General of Azerbaijan Republic in Batumi visited Kuraisi which included in the consular district the central region of Imereti Georgia’s second largest city.
During the visit The Consul General met with the mayor of Kutaisi Shota Murgulia. At the warm meeting The Consul General informed about the domestic and foreign policy of the country and bilateral relations with neighbor and friend Georgia.
The Consul General noted that Ganja city of Azerbaijan and Kutaisi city of Georgia is sister cities and stressed the cooperation between these cities need to be developed.
The mayor of Kutaisi thanked for wide information and detailed about the history ,old historical monumets,turistic areas of Kutaisi.