Mətbuat şərhi 01 avqust 2018
1 avqust 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki Baş konsulu Pərviz İsmayılzadə Acarıstan Muxtar Respublikası Hökumətinin yeni təyin olunmuş Sədri Tornike Ricvadze ilə rəsmi görüş keçirmişdir.
Görüşdə Baş konsul Hökumət Sədrin T. Ricvadzenin yeni vəzifəyə təyin  olunması münasibəti ilə təbrik edib ona fəaliyyətində uğurlar arzulayib, həmçinin Batumidə olduğu qısa müddət ərzində şəhər və onun sakinlərinin isti və dostsevər münasibətlərindən məmnun qaldığını bildirmişdir.
T.Ricvadze, öz növbəsində, minnatdarlığı bildirmişdir və qeyd etmişdir ki, ölkələrimiz arasındakı münasibətlər strateji tərəfdaşlıq səviyyəsinə yüksəlmiş və gələcək münasibətlərin inkişaf etdirilməsi üçün açıqdır. Görüş zamanı əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.
Baş konsul həmçinin Azərbaycan Respublikasının Naxçıvan şəhəri  və Gürcüstanın Batumi şəhəri arasında hər iki regionun siyasi, iqtisadi və turizm əlaqələrinin inkişaf etdiyini vurğulayıb. O cümlədən bronxial astmadan əziyyət çəkən uşaqların Naxçıvan Duzdağ Fizioterapiya mərkəzində pulsuz müalicəsinin təşkil edildiyini bildirib.
Hökumət sədri bildirmişdir ki, bu il sentyabr ayının 23-dən oktyabr ayının 6-dək Batumidə 2018-ci ilin Ümumdünya şahmat olimpiadası keçiriləcəkdir. T. Ricvadze həmçinin Naxçıvan Muxtar Respublikası ilə inkişaf edən sıx əməkdaşlığı qeyd etmiş, Naxçıvan şəhərinə birbaşa reyslərin yaradılması planları barədə danışmışdır.

Press release 01 August 2018
The Consul General of the Republic of Azerbaijan in Batumi Parviz Ismailzadeh met with the newly appointed Chairman of the Government of Adjara AR Tornike Rizhvadze on August 1, 2018
In the course of the conversation, the Consul General congratulated the Chairman of the Government T.Rizhvadze with his assignment to such responsible position, wished successes in new role and noted that for his short stay in Batumi he really liked the city and highly appreciated the warm, friendly attitude of its residents.
The prospects of cooperation were discussed during the talks, the Consul General also noted the development of political, economic and tourist relations between the cities of Nakhchivan of the Republic of Azerbaijan and Batumi of Georgia. He also noted the organization of free treatment of the poor children suffering from bronchial asthma in the “Duzdag” Physiotherapy Center of the Nakhchivan Autonomous Republic.
T.Rizhvadze, in turn, thanked for the visit, noted that our states are strategic partners and are open to the development of further relations. During the meeting, the Prime Minister said that this year the World Chess Olympiad 2018 will be held in Batumi from September 23 to October 6. T.Rizhvadze also noted the developing close cooperation with the Nakhchivan Autonomous Republic, announced about plans to launch direct flights to Nakhchivan