Cari ilin fevral ayının 22-da Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki Baş Konsulluğu tərəfindən “Sheraton” mehmanxanasında Xocalı soyqırımının 27-ci ildönümünə həsr olunmuş mərasim keçirilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki Baş Konsulluğu Ş.Rustaveli adına Batumi Dövlət Universitetində 1990-cı il 20 Yanvar faciəsi qurbanlarının xatirəsi Günü keçirmişdir.
27 dekabr 2018 il tarixində “Ayisi” otelində M.F.Axundov adına Gürcüstan-Azərbaycan xeyriyyə cəmiyyəti tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Gürcüstanın Batumi şəhərindəki Baş Konsulluğun iştiraki ilə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibətilə tədbir keçirilib.
Dünya azərbaycanlılarına
24 dekabr 2018-ci il tarixdə Azərbaycanın Batumi şəhərində Baş konsulu Pərviz İsmayılzadə « Maqnoliya 2018» - ilin ən yaxşı turizm xidmətləri təchizatçılarının təltif edilməsi mərasimində iştirak edib.
23 dekabr 2018-ci il tarixdə Azərbaycanın Batumi şəhərində Baş konsulu Pərviz İsmayılzadə Batumi şəhərinin meriyasında keçirilən incəsənət xadimlərinin təltif edilməsi mərasimində iştirak edib.
21 dekabr 2018-ci il tarixində Gürcüstan Konstitusiya Məhkəməsinin Sədri Zaza Tavadze ilə Azərbaycan Respublikasının Batumidəki Baş Konsulu Pərviz İsmayilzadənin görüşü keçirilib.
Hörmətli xanımlar və cənablar!
15 dekabr 2018-ci il tarixində Batumidə Gürcüstanın kikboksinq assosiasiyası tərəfindən təşkil olunan və Azərbaycan komandasının qatıldığı təkbətək döyüş üzrə beynəlxalq turnirdə Azərbaycanın Baş konsulluğu da iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının Gürcüstanın Batumi şəhərindəki Baş konsulluğu tərəfindən10 dekabr 2018-cı il tarixində “Divan” otelində Ulu öndər Heydər Əliyevin anım mərasimi keçirilib.
1 avqust 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki Baş konsulu Pərviz İsmayılzadə Acarıstan Muxtar Respublikası Hökumətinin yeni təyin olunmuş Sədri Tornike Ricvadze ilə rəsmi görüş keçirmişdir.
Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 95 illik yubileyi və Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100 illiyi münasibətilə Batumi şəhərində təntənəli mərasim keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki baş konsulu Pərviz İsmayılzadə Acarıstan Muxtar Respublikası Ali Şuranın sədri David Qabaidze ilə rəsmi görüş keçirib.
07 may 2018 –ci il tarixində Batumi şəhər Meriyasının aparatında Azərbaycanın Batumi səhərindəki Baş konsulu Pərviz İsmayılzadə və Batumi şəhərinin meri Laşa Komaxidze arasında görüş keçirilib.