Mətbuat şərhi 08 may 2026
07 may 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki baş konsulu Fuad Əzizov ilə Batumi şəhər meri Giorgi Tsintsadze arasında Batumi Şəhər Meriyasında geniş tərkibdə rəsmi görüş keçirilmişdir.
Tərəflər Azərbaycan ilə Gürcüstan arasında mövcud olan strateji tərəfdaşlıq, dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin yüksək səviyyədə inkişaf etdiyini xüsusi vurğulamış, iki ölkə arasında əlaqələrin bütün istiqamətlər üzrə, xüsusilə mədəniyyət, turizm, iqtisadiyyat və humanitar sahələrdə genişləndirilməsində maraqlı olduqlarını diqqətə çatdırmışlar.

On 7 May 2026 an official meeting was held in Batumi City Hall between the Consul General of the Republic of Azerbaijan in Batumi Fuad Azizov and the Mayor of Batumi Giorgi Tsintsadze.
The parties emphasized the high level of development of the strategic partnership, friendship and brotherhood between Azerbaijan and Georgia and expressed their interest in expanding relations between the two countries in all directions, especially in the cultural, tourism, economic and humanitarian spheres.