Mətbuat şərhi 15 may 2026
14 may 2026-cı il tarixində Acarıstan Muxtar Respublikasının Hökumət sədri Zurab Pataradze ilə görüşə dair.
14 may 2026-cı il tarixində Acarıstan Muxtar Respublikasının Hökumət sədri Zurab Pataradze, Batumi şəhərinin meri Giorgi Tsintsadze, Azərbaycanın Gürcüstandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faiq Quliyev və Azərbaycanın Batumidəki baş konsulu Fuad Əzizov arasında keçirilən rəsmi görüşdə Azərbaycan–Gürcüstan strateji tərəfdaşlığının iqtisadi və regional əməkdaşlıq baxımından əhəmiyyəti xüsusi vurğulanmışdır.
Görüş zamanı tərəflər ticarət dövriyyəsinin artırılması, qarşılıqlı sərmayələrin təşviqi, logistika və tranzit imkanlarının genişləndirilməsi, turizm və nəqliyyat sahələrində yeni layihələrin həyata keçirilməsi məsələlərini müzakirə etmişlər. Xüsusilə Bakı–Batumi aviareyslərinin ilboyu fəaliyyət göstərməsi, əlavə nəqliyyat marşrutlarının açılması  qeyd olunmuşdur

Press release 15 May 2026
Regarding the meeting held on 14 May 2026 with the Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Adjara Zurab Pataradze.
On 14 May  2026  at the official meeting between the Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Adjara Zurab Pataradze, the Mayor of Batumi Giorgi Tsintsadze, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia Faig Guliyev and the Consul General of Azerbaijan in Batumi  Fuad Azizov the importance of the Azerbaijan-Georgia strategic partnership in terms of economic and regional cooperation was particularly emphasized.
During the meeting the parties discussed issues of increasing trade turnover, promoting mutual investments, expanding logistics and transit opportunities and implementing new projects in the fields of tourism and transport. In particular, the implementation of year-round Baku-Batumi flights and the opening of additional transport routes were noted.