Acarıstan Muxtar Respublikasının Təhsil, Mədəniyyət və İdman naziri İnqa Şamilişvili ilə keçirilən görüş barədə.
Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki baş konsulu Pərviz İsmayılzadə Acarıstan Muxtar Respublikası Hökumətinin rəhbəri Zurab Pataradze ilə görüşüb.
Türkiyə Respublikasında fəaliyyət göstərən “İmperial” xəstəxanasının Batumi şəhərində filialının açılış mərasimi keçirilib.
14 aprel 2018
Bu gün Gürcüstanda 1989-cu il 9 aprel hadisələrinin 29-cu ildönümü qeyd olunur.
12 aprel 2018
04 aprel 2018-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki Baş konsulu Pərviz İsmayılzadə Şota Rustavelli Batumi Dövlət Universitetinin rektoru, professor Merab Xelvaşi ilə ilə görüş kecirib.
04 aprel 2018
Dekabrın 13-də Azərbaycan Respublikasının Batumi şəhərindəki Baş Konsulluğu Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin xatirə gününə həsr edilmiş tədbir keçirib.
12 dekabr 2017
07 dekabr 2017-ci il tarixində Azərbaycanın Batumi səhərindəki Baş konsulu Rəşad İsmayılov Batumi Bələdiyyəsi Sakrebulosunun yeni seçilmiş sədri Suliko Tebidze arasında görüş keçirilib
07 dekabr 2017
Baş konsul Rəşad İsmayılovun “Adjara PS” qəzetində Azərbaycan-Gürcüstan diplomatik əlaqələri barədə məqaləsı dərc olunub
24 noyabr 2017
21 oktyabr 2017 –ci il tarixində Batumi şəhər Meriyasının aparatında Azərbaycanın Batumi səhərindəki Baş konsulu Rəşad İsmayılov və Batumi şəhərinin yeni seçilmiş meri Laşa Komaxidze arasında görüş keçirilib.